Cavalier king charles spaniel pod lupą - Blog Bowl&Bone Republic

WORLDWIDE SHIPPING

GLS • FEDEX • POST OFFICE

SECURE PAYMENTS

Cavalier king charles spaniel pod lupą

pies z fioletową zabawką

Duże ciemne oczy i urocze długie uszy? To z pewnością cavalier king charles spaniel! Jaki jest ten mały, uśmiechnięty psiak o rudo białej sierści? Przede wszystkim w żadnym wypadku nie można odmówić cavalierom uroku osobistego. Ten niedużych rozmiarów piesek z pewnością skradnie serce każdego psiego miłośnika. Dodatkowo warto na wstępie wspomnieć również o tym, że ta rasa jest podatna na szkolenie i zdobywanie nowych umiejętności. Jest to bardzo istotne szczególnie dla tych, którzy przykładają ogromną wagę do wychowania swojego podopiecznego.

Cechy charakterystyczne wyglądu Cavaliera king charles spaniela

Bez wątpienia zaliczymy rasę cavalier king charles spaniel do grona małych psiaków. Jego wzrost to około 30 cm, natomiast waga waha się od 6 do 8 kilogramów. Z reguły psiaki płci żeńskiej są nieco mniejsze niż te płci męskiej. Tak więc pieski tej rasy według przyjętego dla nich wzorca są dość niewielkich rozmiarów, aczkolwiek nie należą do grona najmniejszych ras psiaków.

Umaszczenie rasy cavalier king charles spaniel może występować w kilku wersjach. Psiak ten może mieć kolor: rubinowy, podpalany czarny, blenhein, a także tricolor. Każdy z tych czterech wariantów prezentuje się bardzo dostojnie i atrakcyjnie.

Istotnym dla przyszłych właścicieli cavaliera jest z pewnością fakt, że pieski te posiadają nie włosie, a sierść. Jest to ważna informacja dla alergików. Oznacza to, że psiaki te mogą wywoływać reakcje alergiczną.

Niewątpliwie cechą charakterystyczną cavalierów są długie uszy, opuszczone w dół. Głowa jest dość mała w stosunku do reszty ciała. Tułów jest lekko pociągły, zakończony zamaszystym ogonem. Nogi u cavalierów są dość długie, jak na małego psa, jednak nie zaburzają jego proporcji.

Skupiając się na wyglądzie cavalierów nie sposób pominąć ich pięknych, ciemnych, dużych oczu. To właśnie one w głównej mierze sprawiają, że psiaki tej rasy wyglądają tak słodko i uroczo. Nie da się przejść obojętnie obok cavaliera, gdy spogląda na nas swoimi cudownymi oczami.

Osobiście uwielbiam tę rasę psów właśnie ze względu na ich wyjątkowe oczy.

Jaki charakter ma cavalier?

Psiaki rasy cavalier są wyjątkowo wesołymi i aktywnymi pupilami. Cenią sobie kontakt z ludźmi i nie boją się przebywać w ich towarzystwie. Charakteryzują się żywiołowością i dużym temperamentem. Dobrze czują się zarówno w kontakcie z człowiekiem, jak i innymi psami.

Warto wspomnieć, że cavalier king charles spaniel to rasa bardzo przywiązująca się do swojego opiekuna. Źle znoszą rozstania, zdecydowanie nie odpowiada im samotne spędzanie czasu.

Dlatego też nie powinny zostawać długo same w domu. Czują się wtedy źle i bardzo tęsknią za swoim opiekunem. Uwielbiają wspólne spędzanie czasu, zarówno bardziej aktywne, jak podczas relaksu i odpoczynku.

Choć cavaliery bardzo dobrze czują się w towarzystwie, to nie oznacza to, że są bardzo pewnymi siebie psiakami. Psy tej rasy cechują się dość łagodnym uosobieniem. Unikają konfliktów i stresujących sytuacji. Pomimo, że czują się komfortowo przebywając w większym gronie, to jednak nie oznacza, że chcą wówczas być w centrum uwagi.

Pielęgnacja i zdrowie cavaliera

Decydując się na wzięcie pod swoją opiekę cavaliera warto mieć świadomość, jakie choroby najczęściej dotykają przedstawicieli tej rasy. Najczęściej są to choroby związane z niewydolnością serca. Dlatego też, należy zwrócić szczególną uwagę na regularne badania pupila pod tym właśnie kątem. Innymi dolegliwościami często diagnozowanymi u cavalierów są problemy ze stawami.

Ze względu na swoją gęstą i dość długą sierść psiaki rasy cavalier wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim należy pamiętać o systematycznym czesaniu. W przeciwnym wypadku na sierści pieska będą tworzyć się kołtuny. Regularna pielęgnacja zapewnia zdrowy i lśniący wygląd.

Pamiętajmy, że wyczesywanie splątanej sierści sprawia pieskowi ból i przysparza niepotrzebnego stresu. Jest to również ważne dlatego, że sierść cavaliera nie podlega strzyżeniu. Dlatego też, utrzymanie jej w jak najlepszym stanie jest tak bardzo istotne. Warto zwrócić na to uwagę przy podejmowaniu decyzji o przygarnięciu cavaliera pod swoją opiekę.

Po intensywnym spacerze powinniśmy upewnić się, czy w sierści psiaka nie znajdują się kawałki gałązek, liści czy też innych pozostałości po zabawie na świeżym powietrzu. Mój psiak, szczególnie w jesiennym okresie zawsze przemyca w ten sposób do domu wiele niespodzianek.

Akcesoria na miarę potrzeb cavalier king charles spaniel

Chcąc aby pupil czuł się w naszym domu jak najlepiej, musimy uprzednio przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Co zatem powinno wchodzić w jej skład, by nasz cavalier był w pełni zadowolony? Przede wszystkim na czele najważniejszych akcesoriów dla psiaków znajduje się wygodne posłanie.

Linia COSMOPOLITAN od Bowl&Bone Republic to wyjątkowe legowiska dla psa. Cechuje je modny design w połączeniu z niezwykle przemyślanym krojem i fasonem. Doskonale sprawdzi się jako posłanie zarówno w nocy jak i podczas popołudniowych drzemek. Legowisko COSMOPOLITAN dostępne jest w trzech wyjątkach wersjach kolorystycznych: platinum, cream oraz bordo.

Przygotowując wyprawkę dla naszego cavaliera musimy pamiętać również o niezbędniku każdego spaceru, czyli wygodnych szelkach. Chcąc aby twój pupil wyglądał modnie, a jednocześnie aby nic nie krępowało jego ruchów, polecam ci linię DENIM. Z pewnością przyznasz mi rację, że jeans w połączeniu z unikalnymi naszywkami zawsze tworzy zgrany duet.

Pamiętaj, że psiaki uwielbiają aktywnie spędzać czas. Nie ma nic przyjemniejszego niż popołudnie z ulubioną zabawką. Chcąc sprawić radość swojemu pupilowi podaruj mu zabawkę dla psa – najlepiej milutką, która może zostać również jego przytulanką. Wyjątkowy pluszak, swoim wyjątkowym kształtem zapewni psiakowi wiele zabawy na długie godziny.

Każdy cavalier z pewnością polubi maskotkę o wyjątkowym kształcie flaminga. Myślę, że jest to wspaniały sposób na radość podczas zabawy w oczach twojego psiaka.

Cavalier king charles spaniel to świetny psi przyjaciel

Ta niezwykle urocza rasa psa z pewnością skradnie serce wielu psich miłośników. Cavaliery są to psiaki o niezwykle wesołym uosobieniu, a jednocześnie są dobrze ułożone i dość spokojne. Nie da się im też odmówić niesamowitego uroku.

A jakie są twoje doświadczenia z rasą cavalier king charles spaniel? Masz pod swoją opieką psiaka tej rasy, czy może zastanawiasz się nad jego przygarnięciem? Chętnie przeczytam twoje spostrzeżenia w sekcji komentarzy.

Author: Klaudia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Paper airplane icon

DO YOU HAVE AN INTERESTING TOPIC? WRITE US A LETTER!

Would you like us to cover your story or address a problem? Do you have an interesting topic? Write to us! Letters from readers have inspired us many times, and numerous texts have been written on their basis. We publish many letters in full. You can find all of them here.

POSTS THAT MAY INTEREST YOU

A close look at Golden Retriever

Are you thinking about taking a Golden Retriever into your care, but you don’t know if this breed is right for you? In this entry, I try to bring the characteristics of this breed a bit closer. I focus on the appearance of these dogs and their character and disposition. I hope this helps you [...]

Read More... from A close look at Golden Retriever

Read more
a dog with his guardian in the city walk

Is a mongrel worse than a purebred dog?

Are you wondering if choosing a mongrel is a good idea in your case? That is a dog breed, and you can safely say one of a kind. In no case can you agree with the statement that a mongrel would be worse than a dog with a pedigree. Nothing could be more wrong. All [...]

Read More... from Is a mongrel worse than a purebred dog?

Read more
a small dog in the blue dog bed

A closer look at West highland white terrier

Do you dream of a confident dog who fully respects your commands? That’s what the West Highland White Terrier is like. His cheerful and joyful disposition can melt the ice of even the biggest canine sceptic! I am sure this unique dog breed will steal the heart of every dog lover. West terrier, in a [...]

Read More... from A closer look at West highland white terrier

Read more

NEWSLETTER

Sign up for the newsletter now to receive information about new products, promotions, expand your knowledge about your four-legged friend and get a discount on your first order!

SUBSCRIBE TO THE NEWSLETTER

We are glad that you want to stay up to date with our news and promotions.

Cross icon

INFO@BOWLANDBONE.COM

GLS • FEDEX • POST OFFICE

SECURE PAYMENTS

THANK YOU FOR YOUR MESSAGE

We will review your message shortly and get back to you with information.

Cross to close the popup

Announcement

IF YOU ARE IN THE USA File:Flag of the United States.svg or CANADA File:Flag of Canada.svg PLEASE join us at bowlandbone.ca where you will find:

• Bowl&Bone Republic products with prices in your local currency
• Cost effective local shipping with better rates and shorter delivery times
• Convenient local customer service

CONTINUE SHOPPING AT